Нюкасъл записа 17-и пореден мач без загуба във Висшата лига, но стигна само до 1:1 при гостуването си на Борнемут.

Равенството бе 5-о в последните 6 мача от шампионата за Свраките, които обаче нямат успех без Бруно Гимараеш в 5 срещи. Бразилецът бе аут и за този двубой поради наказание.

Черешките играха добре, а техните фенове посрещнаха с аплодисменти бившия бос на отбора Еди Хау.

Маркос Сенеси вкара отблизо в 30-ата минута за домакините и им даде предимство, но в добавените време на първата част Мигел Алмирон изравни след добавка, вкарвайки 10-ия си гол през сезона в първенството.

След паузата също имаше интересни моменти, като бившият играч на Евертън Антъни Гордън бе близо до попадение за Нюкасъл преди в края Киърън Трипиър да трябва да спасява точката за Джордитата, изчиствайки от голлинията удар на Соланке.

Така Свраките имат 41 точки, но не успяха да се откъснат на 4 от 5-ия Тотнъм. Контузии на Джо Уилок, Алмирон и Алан Сен-Максимен пък носят притеснение за Еди Хау. Борнемут е 19-и с 18 точки и остава в битката за оцеляване.